Mšk Hant - Tatran Prešov 32:36 v predohrávke 11. kola hádzanárskej extraligy mužov

06.11.2009 Celý región

Považská Bystrica 6. novembra (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov vyhrali v piatkovej predohrávke 11. kola extraligy mužov nad domácim družstvom MšK Hant Považská Bytrica 32:36.
MšK HANT Považská Bystrica - Tatran Prešov 32:36 (17:20)
Najviac gólov: Firit 9, Frajkor a Korňan po 5, M. Kozák 4/3 - Huňady 9, Radčenko a Mazúr po 6
Rozhodovali: Dvorský a Sivák
vylúčení: 6:8
ČK: Huňady za 3 vylúčenia
sedemmetrové hody: 3/3 - 2/2
800 divákov

V stretnutí dobrej úrovne zvíťazil favorizovaný líder z Prešova nad srdnato bojujúcimi Považanmi, ktorým odplatil bodovú stratu po bodovej remíze 30:30 v 4. kole v Prešove. Domáci MšK zohrali vyrovnanú partiu. Dloho uržiavali vyrovnaný gólový stav, keď v 20. minúte 1. polčasu prehrávali iba 12:13, hostia však pri dvojnásobnom vylúčení Považanov v závere prvého polčasu ešte zvýšili svoje vedenie o tri góly a po zmene strán si tento náskok udržali a zaslúžene zvíťazili.

1. Tatran Prešov 11 10 1 0 388:283 21
2. Hlohovec 10 7 0 3 313:291 14
3. Nové Zámky 10 6 2 2 314:277 14
4. P. Bystrica 11 5 1 5 342:319 11
5. ŠKP BA 10 4 1 5 296:304 9
6. Košice 10 4 0 6 302:298 8
7. Trnava 10 1 1 8 237:348 3
8. Bardejov 10 1 0 9 211:283 2